Prawo upadłościowe

Upadłość konsumencka

Oferta prowadzenia upadłości konsumenckich jest skierowana przede wszystkim do osób poszukujących rozwiązania prawnego umożliwiającego anulowania zajęć egzekucyjnych i pozbycia się narastającego w sposób niekontrolowany zadłużenia poprzez ustalony przez bezstronny i niezawisły Sąd plan spłat z całkowitym lub częściowym umorzeniem zgłoszonych zobowiązań.

Jak to wygląda w praktyce? Na początek gromadzicie Państwo wszystkie posiadane dokumenty potwierdzające z jednej strony Państwa zadłużenie, a z drugiej strony potwierdzające wysokość posiadanego majątku (np. wysokość wynagrodzenia czy emerytury). W oparciu o otrzymane od Państwa informacje i dokumenty, sporządzany jest wniosek do sądu.

Jakie dokumenty gromadzić? Przydatne są to umowy, rachunki, wezwania do zapłaty, wypowiedzenia umów, zawiadomienia o zajęciu, nakazy zapłaty i wyroki. O ile zebranie tego w jednym miejscu i obraz wyłaniający się tego, może wydawać się przerażający, to jest to niezbędne do prawidłowego przygotowania wniosku. A przy okazji Państwu pozwoli zobaczyć w jakiej tak naprawdę jesteście sytuacji.

Czy i kiedy jest sens rozważyć upadłość? Na pozbycie się długów nigdy nie ma złego momentu. Oczywiście stan, w którym Państwo się znajdujecie pozwala określić czy to już jest czas na upadłość. Jeżeli jednak nie możecie Państwo poradzić sobie z bieżącymi płatnościami i macie zaległości, a suma zadłużenia jest porównywalna do posiadanego majątku, lub większa – warto rozważyć sądowe oddłużenie.

O co pytamy? Staramy się dowiedzieć jak najwięcej nt. Państwa sytuacji majątkowej. Interesują nas nie tylko suche fakty, np. w postaci wysokości zadłużenia, ale także historia, która doprowadziła do ich powstania. Musimy też mieć wiedzę z czego się Państwo utrzymujecie i ile wydatkujecie na bieżące potrzeby bytowe. Nie, nie kieruje nami niezdrowa ciekawość. Te informacje pozwolą przedstawić Państwa sytuacje sądowi z rekomendacją planu spłaty lub umorzenia zadłużenia.

Naszą wiedzę i doświadczenie zaprezentujemy na spotkaniu albo podczas prezentowania oferty. Nie ma żadnych przeszkód ku temu, aby spotkanie odbyło się zdalnie, stąd też miejsce Państwa zamieszkania oraz właściwy Sąd nie ma żadnego znaczenia.

Zapraszamy do kontaktu.
___________________________________________
Kancelaria Adwokacka Mateusz Mania
ul. Jana III Sobieskiego 11/ CD 111
40-082, Katowice
tel.: 500 364 289

Inne artykuły:

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.