Jakub Spernadel

Aplikant Adwokacki
tel.: +48 501 424 790
e-mail: spernadel@kancelaria-mania.pl

Nazywam się Jakub Spernadel, jestem aplikantem adwokackim. Zdobywanie swojej praktyki zawodowej rozpocząłem w 2014 r. wraz z podjęciem studiów prawniczych. Swoje pierwsze kroki na ścieżce zawodowej stawiałem jako praktykant w Kancelarii Radców Prawnych w Katowicach. W 2017 r. dołączyłem do zespołu cenionej katowickiej Kancelarii Adwokackiej na stanowisku specjalisty ds. prawnych. To właśnie tam poznałem adw. Mateusz Manię, z którym współpraca przebiegała na tyle dobrze, że w 2020 r. zasiliłem Zespół jego Kancelarii.
Gdyby rozkazano mi opisać swój profil zawodowy jednym słowem, odpowiedziałbym bez chwili namysłu- „cywilista”. Doskonale czuje się w udzielaniu pomocy zarówno podmiotom gospodarczym, jak i osobom fizycznym, specjalizuje się w zakresie dochodzenia wierzytelności, jak i oddłużaniu (w tym także w upadłościach). Z uwagi na umiejętność wsłuchania się i zrozumienia potrzeb drugiej osoby doskonale radzę sobie we wszelkich sprawach rodzinnych i opiekuńczych, z przyjemnością podejmuje się również spraw bankowych. W moim sercu prócz prawa ma także swoje miejsce programowanie (w szczególności pisanie aplikacji webowych/stron internetowych), dlatego w ramach rzeczowego zainteresowania zajmuje się również prawem nowych technologii, RODO oraz w pewnym zakresie własnością intelektualną. Jestem samodzielnym twórcą aplikacji webowej służącej do obsługi kancelarii, która w praktyce świetnie sprawdza się w Kancelarii Mecenasa Manii.
Moim mottem życiowym jest przypisane Senece Młodszemu „przez trudy do gwiazd (per aspera ad astra)”, co jednocześnie doskonale znajduje odzwierciedlenie w kulturze mojej pracy, bowiem nie uznaje sprawy za dostatecznie zbadaną, do czasu, kiedy nie przeanalizuje wszelkich możliwych dostępnych środków i dróg rozwiązania lub ominięcia problemu. Takie podejście, pozwala na umiejętne eksponowanie korzystnych okoliczności i ukrawanie w cieniu, takich które mogłyby zaszkodzić.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią

Kancelaria

Misją Kancelarii jest ochrona interesów Klienta

Wynagrodzenie

Kancelaria oferuje świadczenie usług prawnych na zasadach indywidualnie określonych z Klientem bądź w formie wykupionego stałego miesięcznego abonamentu